Bicykel

Máte osobnú skúsenosť s Plasti Dipom? Podeľte sa o skúsenosti a fotky z Vašich projektov.
Post Reply
tetro
Posts: 1
Joined: Wed 18. Feb 2015 18:47:28

Bicykel

Post by tetro » Wed 18. Feb 2015 19:44:07

Ahojte fanúšikovia PlastiDipu,
chcel by som sa s Vami aj ja podelit s mojím projektom.
Jedno pekné leto som si kúpil tento škaredý bicykel zn. Eska, na podobnom asi dodnes chodieva Váš strýko do šenku.
Chcel som z neho mať čo najviac jednoduchý urban style bajk do mesta, čo sa mi nakoniec aj sami uvidíte ako podarilo (video dole).

Najskôr som z neho samozrejme zhodil vsetky blatniky, kolesa a podobné doplnky.
Očistil som ho od hliny, blata a technickým liehom od mastnoty.
Snažil som sa aj čo najlepšie ošmirglovať hrdzavé časti a opäť odmastil.
Časti s ložiskami som oblepil aby sa farba nedostala do pohyblivých častí.
Rám bol počas striekania položený na zemi, v prípade potreby obstreku spodných častí som s ním manévroval.
Nálepky som neriešil, keď raz budem dávať dole farbu hádam ma tam milo prekvapia.
Prvá vrstva zľahka bielou. Po zaschnutí prvej vrstvy som dával už viac farby tak, aby sa plynule zakrýval podklad. Ale zároveň nie príliš veľa, aby farba nestekala alebo nepenila. Celá plechovka bielej mi vystačila spolu asi na 3 nástreky.
Medzi každou vrstvou samozrejme čakáme na zaschnutie tej poslednej.
Následne som dával už červenú farbu. Vidlu som už nefarbil, opäť som minul celú plechovku tentoraz červenej na rám, postupne v jednotlivých vrstvách.
Po zakrytí zvyšku rámu som ešte nastriekal vidlicu farbou Aluminium, asi v 3-4 vrstvách. Na vrch som ešte z o čosi väčšej vzdialenosti aplikoval asi 2 vrstvy efektovej farby "Sliver Metalizer" pre metalickejší vzhľad.
Kým nebola farba ešte úplne zaschnutá, som poodliepal zakrývacie pásky a až potom nechal poriadne dosušiť.
Nakoniec už ostávalo len opäť zmontovať bike.

Použité množstvo:
1x 400ml biela
1x 400ml červená
asi polovica 400ml Aluminium
asi tretina 400ml Silver metalizer


golf4
Posts: 14
Joined: Tue 17. Feb 2015 16:19:02

Re: Bicykel

Post by golf4 » Wed 18. Feb 2015 19:53:55

pekne pekne, paci sa mi farebna kombinacia ramu a vidly :arrow:

Post Reply