Plasti Dip na motorku a kolesá

Máte osobnú skúsenosť s Plasti Dipom? Podeľte sa o skúsenosti a fotky z Vašich projektov.
Post Reply
Michal
Administrátor
Posts: 158
Joined: Tue 10. Feb 2015 21:38:29
Contact:

Plasti Dip na motorku a kolesá

Post by Michal » Tue 17. Feb 2015 18:42:03

Image

Jedno z vhodných a praktických využití odstrániteľnej farby Plasti Dip je jej aplikácia na motocykel. Funkčne a cenovo je to asi najdostupnejšie riešenie, ktorým si môžete dočasne zmeniť vzhľad Vašej motorky.

Na tento projekt boli použité nasledovné produkty: 2x Plasti Dip sprej čierny + 2x Plasti Dip Pravá Metalíza starozlatá + aplikátor na sprej.

Obr.: Pred aplikáciou farby Plasti Dip:
Image

Kvôli jednoduchšej manipulácii boli plasty demontované, zväčša ich drží len pár úchytov a skrutiek. Demontáž nie je nevyhnutná, no v niektorých prípadoch môžu sťažiť prístup napríklad padacie rámy.

Obr.: Demontovaná kapotáž pripravená na striekanie:
Image

Obr.: Prvá vrstva:
Image

Kolesá je najjednoduchšie zamaskovať nasledovným spôsobom:

Obr.: Maskovanie kolies pred striekaním farby Plasti Dip
Image

Je vhodné zakryť celý výplet, vrátane kotúča a brzdičov. Individuálne aj oblepiť niple. Maskovanie pneumatiky je možné vyriešiť dvoma spôsobmi:

a) založením poznámkových papierikov (resp. kancelárskeho papiera nastrihaného na formát väčšej vizitky) medzi pneumatiku a ráfik - odporúčame

b) oblepením lemovacou páskou - pracnejšia možnosť

Obr.: Prvá vrstva Plasti Dipu na ráfikoch
Image


Výsledok:

Obr.: Honda Transalp v čiernom Plasti Dipe + kolesá vo farbe starozlatá
Image

Obr.: Detail na nastriekaný ráfik:
Image


Odporúčanie: Vzhľadom k tomu, že PHM (nafta/benzín) zanechávajú na povrchu Plasti Dipu škvrny, neodporúčame preto striekať nádrž. Ak by ste sa pre takéto riešenie rozhodli, je potrebné pri tankovaní maximálne zvýšiť pozornosť pri manipulácii s tankovacou pištoľou. Oprava vzniknutých fľakov by spočívala v prestriekaní daného miesta (resp. celej nádrže) jednou až dvoma ďalšími vrstvami.

kurier
Posts: 9
Joined: Wed 18. Feb 2015 14:23:33

Re: Plasti Dip na motorku a kolesá

Post by kurier » Wed 18. Feb 2015 14:30:10

pekna praca, ale predtym sa mi to pacilo viac, take zivsie

golf4
Posts: 14
Joined: Tue 17. Feb 2015 16:19:02

Re: Plasti Dip na motorku a kolesá

Post by golf4 » Wed 18. Feb 2015 19:55:50

ta zlata je super ale dal by som este aj tie kovove veci na motorke do zlatej, myslim ten spodny kryt+ram alebo co to je co je tam stitok

touratech
Posts: 5
Joined: Thu 19. Feb 2015 10:25:11

Re: Plasti Dip na motorku a kolesá

Post by touratech » Thu 19. Feb 2015 10:40:49

Super, tiež mám endurko a niektoré detaily mi neladia, takže začiatkom sezóny to dotiahnem. ;)

Post Reply