Škoda Felícia - Stará Ľubovňa

Máte osobnú skúsenosť s Plasti Dipom? Podeľte sa o skúsenosti a fotky z Vašich projektov.
Post Reply
ferior23
Posts: 1
Joined: Tue 28. Jul 2015 21:20:23

Škoda Felícia - Stará Ľubovňa

Post by ferior23 » Tue 28. Jul 2015 21:53:30

Ahojte,

asi pred 3-4 rokmi sa mi začala olupovať farba na mojej felícii. Nie kvôli hrdzi, ale asi pre nekvalitný nástrek, alebo to bolo vekom ... neviem. Najhoršie to bolo na kapote a pod lištami - okennými, aj pod spojlerom na 5-tych dverách. Keďže nový lak na celé auto by asi zdvojnásobil jeho cenu :lol: rozhodol som sa pre aplikáciu plasti-dipu. Najskôr som obrúsil všetku farbu, ktorá sa lúpala až do miest, ktoré už pevne držali. Preliačenia po chýbajúcom laku som sa snažil vyplniť základnou farbou, ale ani 5 vrstiev to nespravilo, tak som to aspoň čo najviac uhral "do stratena", aby to moc nebilo do očí, a keďže plastidip je matný ... nie je to veľmi vidieť. Potom podľa návodu dôkladné odmastenie, olepenie všetkého - toto bola nočná mora :roll:, ešte jedno odmastenie a nástreky základom (5 vrstiev) a vrchnou farbou (4 vrstvy). Samotné striekanie aj s odlepením všetkých pásak mi trvalo cca 3,5 hodiny. A toto sú fotky z prác :

po obruse a nástreku základu
Image
tu si všimnite ako je olúpaná farba pod okennou lištou - neviem prečo k tomu došlo :?
Image
po oblepení ...
Image

Image
tie lišty boli ... uff
Image

Image

Image

Image

Image

Image
po 5 vrstvách základu
Image

Image
a po poslednej vrstve
Image

na záver už len to, že toto bolo moje prvé takéto dielo v živote, nikdy som nič nestriekal a učil som sa len na videách z internetu. Ja som veľmi spokojný ;) a dúfam, že to nejaký ten rôčik na tom aute vydrží ...
jo a ešte, že tá akcia na balík na malé auto za 185 € + požičanie pištole earlex boli super. celé dielo ma vyšlo na cca 200 € a tri dni roboty

fero

Cyanide_Power
Posts: 20
Joined: Wed 18. Feb 2015 15:04:19

Re: Škoda Felícia - Stará Ľubovňa

Post by Cyanide_Power » Mon 10. Aug 2015 19:17:22

Super! A máš bombastickú feldu na ďalších pár rokov :) Bez zmeny v TP 8-)

Post Reply